• Za nami X edycja wydarzenia Polagra Premiery w Poznaniu. 19-21 stycznia 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich pokazano rozwiązania, które będą kluczowe dla rozwoju polskiego rolnictwa w nadchodzącym czasie.

  • Dealerzy John Deere w tym Agro-Efekt prezentowali podczas wydarzenia rozwiązania oraz maszyny John Deere. Pokazano nowy opryskiwacz serii 300M, najnowszą gamę wyświetlaczy G5 i inne technologie rolnictwa precyzyjnego.

  • Opryskiwacze serii 300M – powstały z myślą o zwrotności – doskonale radzą sobie na polach o nietypowych kształtach i na wąskich drogach dojazdowych. Gwarantuje to układ kierowania czterema kołami, wewnętrzny promień skrętu o długości 3,8 m, rozkład masy 50:50 i działanie aplikacji John Deere Operations Center.

Polagra Premiery – wydarzenie dla tych, którzy chcą poznać rolnictwo przyszłości

Na targach, których znaczna część jest poświęcona zagadnieniom rolnictwa przyszłości, nie mogło zabraknąć marki John Deere – eksperta rolnictwa precyzyjnego, nazywanego też rolnictwem 4.0. W panelu o smartfarmingu jednym z ekspertów był Karol Zgierski z John Deere Polska.

Rozmowy pomiędzy specjalistami z branży, a osobami, które dopiero stawiają w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego pierwsze kroki i producentami sprzętu są niezwykle ważne. Na Polagra Premiery możemy poznać swoje potrzeby, ale także pokazać nowe możliwości i kierunki, jakie obejmie rolnictwo przyszłości. Nowy opryskiwacz serii 300M został zaprezentowany premierowo na targach w Hanowerze, natomiast na Polagra Premiery 2024 polscy rolnicy mogli obejrzeć go na żywo.

Opryskiwacze samojezdne 300M to wydajność, efektywność i precyzja

Nie bez powodu opryskiwacze samojezdne 300M John Deere to jedno z najciekawszych nowych rozwiązań prezentowanych na targach Polagra Premiery. Rewolucyjna technologia pozwala na osiągnięcie idealnej zwrotności na polach o nietypowych kształtach oraz na wąskich drogach dojazdowych. Ponadto opryskiwacze 300M są wyposażone w system napełnianych pomp z dwoma obwodami i w pełni zintegrowaną technologię rolnictwa precyzyjnego John Deere, jak JDLink i John Deere Operations Center.

Co sprawia, że opryskiwacze serii 300M mogą wjechać tam, gdzie inne opryskiwacze nie dotrą? Układ kierowania czterema kołami i ich wąski rozstaw gwarantują wewnętrzny promień skrętu, który wynosi tylko 3,8 m. Dzięki temu opryskiwacz 300M wjeżdża do ciasnej przestrzeni i bezproblemowo zakręca na obrzeżach małych pól. Dodatkowo rozkład masy 50:50 gwarantuje równomierne obciążenie wszystkich kół. To pozwala uzyskać zmniejszone ugniatanie gleby i wjazd na pole nawet w bardzo trudnych warunkach glebowych. Opryskiwacze samojezdne 300M są maksymalnie wydajne dzięki belce opryskowej, której szerokość wynosi nawet 36 m.

Opryskiwacze serii 300M to szybkie rozpoczęcie i szybkie zakończenie pracy. Co to oznacza? Rolnik może rozpocząć pracę od razu po wjeździe na pole, dzięki wcześniejszej konfiguracji aplikacji w John Deere Operations Center Układ PowrSpray zapewnia szybkie napełnianie, większą dokładność, intesywne mieszanie oraz szybkie i skuteczne płukanie. System bezpośredniego sterowania dawką błyskawicznie reaguje na zmiany prędkości, eliminując problem zbyt dużego lub zbyt małego dawkowania. – przybliża działanie opryskiwacza Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Pokazano również najnowszą gamę wyświetlaczy G5. Dzięki rozdzielczości Full HD, dodatkowej pamięci i większej mocy obliczeniowej wyświetlacze z serii G5 są jednymi z najbardziej zaawansowanych wyświetlaczy na rynku.

Wyświetlacze G5 oferują udogodnienia, które są przydatne w pracach polowych: to obsługa maszyn ISOBUS, dokumentacja zabiegów pracy, tworzenie granic pól oraz linii naprowadzania, zmienne aplikowanie (nawożenie, siew, oprysk), automatyczne prowadzenie, kontrola sekcji. A to wciąż nie wszystkie funkcje – więcej informacji z pewnością dostarczą dealerzy. – wyjaśnia Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok

Jesteś zainteresowany maszyną rolniczą?

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.