JESTEŚ ZAINTERESOWANY KOSIARKĄ SAMOJEZDNĄ?
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Kosiarki samojezdne John Deere

Masz na swojej posiadłości pochyłości i wzniesienia? Jeśli nie chcesz poświęcić na koszenie całego weekendu, to potrzebujesz jednej z naszych wydajnych kosiarek do trawników z napędem na przednie koła. Prowadzi się je podobnie jak samochód, więc możesz od razu dojechać na miejsce, po czym szybko i łatwo wykonać zadanie. 

 

W oferującej sześć modeli i szeroką gamę opcji wyposażenia serii X100 znajdzie się coś dla każdego. Te wytrzymałe kosiarki przeznaczone do trawników o powierzchni od 3000 do 6000 m² zostały stworzone na wiele lat bezproblemowej pracy — łączą w sobie wyjątkowo wysoką jakość koszenia z niezwykle prostą obsługą. Są elastyczne i zarazem niezawodne.

Na uwagę  zasługuje niewątpliwie szereg rozwiązań, które wpływają na komfort użytkownika, np. nowy fotel o wysokości 38 cm z otwartym, wentylowanym oparciem. Dodatkowo maszyny tej serii wyposażono w silnik w układzie widlastym V-Twin z mocą większą    do 15,5% i tempomat w modelach X127 oraz X167. Co ważne, od teraz wszystkie modele serii X100, w tym X107, wyposażone są również w przekładnię hydrostatyczną  oraz umieszczone obok siebie pedały kierunku jazdy. Ten rodzaj przekładni gwarantuje komfort jazdy i ułatwia obsługę. Warto także zwrócić uwagę na czytelny, niespotykany w maszynach tej klasy, elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa (w modelach X127 i X167), dzięki któremu klienci mogą lepiej zaplanować czas pracy kosiarki.

Modele z bocznym wyrzutem zyskują większą wszechstronność, dzięki zbiornikowi na trawę – użytkownik może zdecydować, czy chce trawę pozostawić na trawniku, czy też zbierać do wygodnego, dwuworkowego zbiornika. Zbiornik można również domówić do już posiadanych kosiarek z bocznym wyrzutem.

Seria X300, to wyjątkowa wszechstronność. Nie da się ukryć, że im większy trawnik, tym więcej pracy. Na szczęście nasze kosiarki do trawników umożliwiają wykonanie każdej pracy w dużo krótszym czasie. Są wydajne, wygodne i bogate w funkcje poprawiające efektywność pracy. Pomagają utrzymać przez cały czas znakomity wygląd trawnika niskim nakładem pracy. Aby zwiększyć wydajność koszenia i wyrzutu śniegu, nowe modele ciągników serii X300 wyposażono w mocniejsze silniki. Modele X354, X370 i X380 z roku 2021 zawierają tapicerowany fotel 46 cm (18 cali) z wysokim oparciem, który zapewnia wygodną i płynną jazdę oraz doskonałe podparcie dla operatora, dzięki większej ilości pianki, grubszej poduszce, opcjonalnym podłokietnikom. W błotniku dla wygody operatora umieszczono też  uchwyt na kubek oraz zamykany schowek, by chronić narzędzia czy telefon. Traktorki te sprawdzają się  najlepiej na trawnikach o powierzchniach do 8000 m2. Mogą to być zarówno duże ogrody, tereny osiedlowe, jak i np. szkolne boiska.

Ponadto warto pamiętać, że maszyny te to nie tylko kosiarki. Mogą one również  pracować przy porządkowaniu chodników, podjazdów z liści i nieczystości (z przednią szczotką), wywożeniu drobnych rzeczy np. liści (z przyczepką), pomóc w nawożeniu (z tylnym siewnikiem) lub zapewnić nam odśnieżanie zimą (z przednim lemieszem lub odśnieżarką wirnikową). Kosiarki serii X300 posiadają przejrzysty panel przyrządów typu samochodowego, który ma podświetlenie i cechuje się doskonałą czytelnością w każdych warunkach. Wyprofilowany panel jest funkcjonalny i estetyczny, a przyrządy mają logiczny układ, umożliwiając jazdę bez wysiłku. Osobne elementy sterowania prędkością obrotową silnika i ssaniem sprawiają, że uruchamianie i rozgrzewanie silnika w niskiej temperaturze jest łatwiejsze. Pedały hydrostatyczne Twin Touch umożliwiają łatwe kierowanie kosiarką i regulację prędkości jazdy bez zdejmowania stopy z podnóżka. Stanowiący wyposażenie standardowe modelu X354 układ kierowniczy z czterema kołami skrętnymi gwarantuje znakomitą zwrotność oraz łatwe i dokładne koszenie wokół przeszkód.

 

Doświadcz wyjątkowej przyjemności z jazdy. Dzięki komfortowemu fotelowi Deluxe (standardowe wyposażenie modeli X350 i X350R) i Deluxe High (standardowe wyposażenie modeli X354, X370 i X380) koszenie trawnika na dowolnym terenie staje się sposobem na przyjemne i wygodne spędzenie wolnego czasu. Poznaj MulchControl — łatwy w obsłudze system, który umożliwia przejście z wyrzutu bocznego na mulczowanie (i odwrotnie) przez proste przestawienie dźwigni. System MulchControl jest dostępny opcjonalnie do wszystkich kosiarek samojezdnych z serii X300 (oprócz X350R i X354). 

Większe zadania wymagają wydajniejszych narzędzi. W przypadku większych posiadłości potrzebna jest bezkompromisowa wydajność, z jakiej słynie seria X500. Są to maszyny do dużych ogrodów, czy też  terenów powyżej 8000 m2. Oba modele X589 i X590 posiadają już hydrauliczne wspomaganie kierownicy oraz hydrauliczne podnoszenie agregatu.

Tempomat włączany jak w samochodzie — przez naciśnięcie przycisku — stanowi wyposażenie standardowe wszystkich kosiarek do trawników z serii X500. Silnik V2 jest wyposażony w elektroniczny układ wtrysku paliwa (EFI) oraz regulator stałej prędkości obrotowej w celu zapewnienia szybkiego rozruchu i doskonałej wydajności koszenia (tylko model X590). Agregaty koszące Accel Deep oferują nową jakość koszenia, wydajność, czystość, trwałość i wszechstronność: głębokość agregatu na całej jego powierzchni wynosi 11,4 cm, co umożliwia optymalne koszenie i mulczowanie. Doświadcz wyjątkowej przyjemności z jazdy. Fotel Deluxe High w każdym terenie zmienia koszenie w przyjemną rozrywkę. Stanowiący wyposażenie standardowe modelu X584 układ kierowniczy z czterema kołami skrętnymi gwarantuje znakomitą zwrotność oraz łatwe i dokładne koszenie wokół przeszkód. Wysokość koszenia można regulować co 6 mm za pomocą wygodnego pokrętła — siedząc wygodnie w fotelu.

Poznaj MulchControl — łatwy w obsłudze system, który umożliwia przejście z wyrzutu bocznego na mulczowanie (i odwrotnie) przez proste przestawienie dźwigni. System MulchControl jest dostępny opcjonalnie do wszystkich kosiarek samojezdnych z serii X500.

Kosiarki o zerowym promieniu skrętu

Czy na posiadłości jest dużo drzew, krzewów lub rabat kwiatowych, które trzeba objeżdżać? Jeśli tak, to zwrotność naszych kosiarek o zerowym promieniu skrętu zaoszczędzi Ci dużo czasu — jeden przejazd wystarczy do osiągnięcia pożądanej dokładności. Kosiarki o zerowym promieniu skrętu ZTrak™ zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach komercyjnych. Ponieważ jest to dziedzina, w której różni klienci mają różne wymagania, opracowano specjalne rozwiązania dopasowane właśnie do ich potrzeb. Nowa linia kosiarek  Z500 ZTrack charakteryzuje się  nowoczesną  konstrukcją, wyznaczającą nowe standardy na rynku kosiarek  o zerowym  promieniu skrętu w klasie premium. Wszystkie nowe modele ZTrack  posiadają wzmocnioną  ramę rurową 38 x 51 mm oraz ramę ochronną (ROPS). Każdy model posiada jednak swoje indywidualne cechy typowe tylko dla niego. 

Charakteryzują się prostą obsługą za pomocą dźwigni sterujących z komfortowym uchwytem. Aby unieść lub opuścić agregat kosiarki i rozłączyć noże, wystarczy nacisnąć przełącznik (tylko model Z997R). Szybkość koszenia kosiarek John Deere o zerowym promieniu skrętu jest niezrównana. Zresztą nie chodzi tylko o koszenie — także skręcanie w miejscu bez zmniejszania prędkości pozwala szybciej dotrzeć do celu. Ten typ kosiarek wyposażony jest w agregaty koszące z wyrzutem bocznym- wytłaczane ze stali o grubości 7 G, można również dostosować do pracy w trybie mulczowania. Aby poradzić sobie z wymagającymi zastosowaniami komercyjnymi, napęd przenosi solidny układ mechaniczny. Użytkownik także tego typu kosiarek może liczyć na wygodny fotel ComfortGlide. Jest on w pełni regulowany i zapewnia wygodę oraz produktywność przez cały dzień pracy. Posiada podłokietniki, pokrętło do regulacji charakterystyki zawieszenia oraz trzy dźwignie do regulacji do przodu/do tyłu, regulacji podpory lędźwiowej i pochylania oparcia fotela. Główne podzespoły silnika znajdują się pod maską i są łatwo dostępne. Uchylny fotel umożliwia łatwy dostęp do układu hydraulicznego, a uchylny podnóżek — do wrzecion agregatu.

Seria X900 to maszyna przeznaczona do ciężkiej pracy. Aby osiągnąć najwyższą wydajność koszenia komercyjnego, warto rozważyć zakup renomowanych ciągników koszących John Deere X900 z silnikiem wysokoprężnym. Są dostępne w wersjach z napędem na dwa koła, na cztery koła i z czterema kołami skrętnymi – plus model z wyrzutem i zbiorem tylnym dającym bezkompromisową moc i wydajność. Agregaty są tutaj wytłaczane z pojedynczych płyt stalowych, a następnie zabezpieczane przed korozją z zastosowaniem dwuetapowego procesu technologicznego. Konstrukcja wału napędowego przewiduje długotrwałe użytkowanie, a „mokre” sprzęgło WOM praktycznie nie wymaga obsługi. Nowa płyta mechanizmu tylnego wyrzutu trawy działa idealnie w warunkach obustronnego koszenia trawy na niewielką wysokość oraz pozwala na zmianę trybu mulczowania na tryb tylnego wyrzutu i odwrotnie w ciągu mniej niż 30 sekund. Podłączanie i odłączanie tych agregatów koszących nie wymaga użycia narzędzi ani siły mięśni. Wystarczy powoli wycofać ciągnik nad nimi, do momentu usłyszenia dźwięku zatrzaśnięcia. Wszystkie modele serii X900 są wyposażone w solidnie skonstruowaną ramę systemu ROPS zabezpieczającą operatorów podczas pracy. Można ją składać na czas pracy pod drzewami lub w miejscach zarośniętych zbyt wysokimi trawami. Kosiarki tej serii posiadają w całości spawaną ramę stalową oraz profesjonalnie wykonany, wytłaczany agregat koszący. Wysoki moment obrotowy, trzycylindrowy silnik wysokoprężny i wzmocnione silniki kół gwarantują bezkonkurencyjną wytrzymałość i osiągi. Ponadto hydrauliczny układ wspomagania układu kierowniczego, regulowana kierownica, ergonomiczne elementy sterowania i fotel z wysokim oparciem zapewniają komfortową pracę przez cały dzień. Nowa tablica przyrządów jest czytelniejsza przy świetle słonecznym i umożliwia szybką diagnostykę. Nowe funkcje obejmują między innymi docelowy zakres ‘najlepszej strefy koszenia’ dla uzyskania wyższej jakości koszenia oraz wskaźniki ‘sekwencji rozruchu’ pozwalające wychwycić wszelkie nieprawidłowości podczas rozruchu. 

 

Facebook
YouTube
Instagram