• John Deere ogłosił zawarcie umowy ze SpaceX w celu zapewnienia rolnikom najnowocześniejszej usługi łączności satelitarnej.

  • Dzięki sieci Starlink rolnicy pożegnają się z kłopotami z łącznością i w pełni wykorzystają technologie rolnictwa precyzyjnego.

  • Na nowoczesne, wydajne rolnictwo precyzyjne składa się szereg zaawansowanych technologii, które naszym zdaniem powinny być w zasięgu ręki każdego profesjonalisty – mówi Bartosz Białas z John Deere Polska.

Partnerstwo ze SpaceX – pierwsze takie w branży – pozwoli klientom John Deere zwiększyć produktywność, rentowność oraz zadbać o zrównoważony rozwój swojej działalności. To wielki krok dla rolnictwa, które stoi przed wyzwaniem dostarczania żywności dla stale rosnącej globalnej populacji.

Umowa ze SpaceX zapewni nowoczesną łączność satelitarną

Dla rolników dobra łączność ma większą wartość niż jakiekolwiek pojedyncze zadanie czy działanie. To dlatego, że uwalnia ona cały wachlarz możliwości, które bez niej są albo ograniczone albo w ogóle niedostępne. Przykładowo, przez cały rok rolnicy muszą wykonywać zadania w niezwykle krótkich oknach czasowych. Wymaga to wykonywania bardzo precyzyjnych kroków w procesie produkcyjnym przy jednoczesnej koordynacji maszyn i zarządzaniu ich wydajnością. Dzięki łączności praca w każdym z tych obszarów jest usprawniona. W efekcie cała operacja przebiega wydajniej, skuteczniej i bardziej opłacalnie – zaznacza Aaron Wetzel, Vice President of Production and Precision Ag Production Systems w John Deere.

Rozwiązanie SATCOM połączy zarówno nowe, jak i już pracujące maszyny za pośrednictwem satelitarnej usługi internetowej i wytrzymałych terminali satelitarnych. Umożliwi to korzystanie w pełni z takich technologii jak autonomia, udostępnianie danych w czasie rzeczywistym, zdalna diagnostyka, ulepszone rozwiązania do samodzielnej naprawy i komunikacja M2M (machine-to-machine). Wszystkie te technologie pomagają rolnikom pracować wydajniej przy jednoczesnym minimalizowaniu przestojów.

Uwolnienie zasobów technologii – rozwiązanie SATCOM

Rozwiązanie SATCOM uwalnia potencjał technologii John Deere, dzięki czemu każdy rolnik może w pełni wykorzystać swoją obecną technologię rolnictwa precyzyjnego, a także nowe innowacyjne rozwiązania, które zostaną przez niego wdrożone w przyszłości.

Od ponad dwóch dekad John Deere jest liderem w branży sprzętu rolniczego, który wykorzystuje satelitarną technologię precyzyjnego naprowadzania. Teraz wprowadzamy usługę łączności satelitarnej do gospodarstw na dużą skalę, aby rolnicy, którzy mają problem z zasięgiem sieci komórkowej mogli wreszcie czerpać korzyści ze sprawnej łączności. Rozpoczęliśmy ten proces z myślą, aby dostarczać naszym klientom wartościowych rozwiązań. Partnerstwo ze SpaceX pozwala zaoferować rolnikom funkcjonalność, która spełni ich potrzeby dziś i w przyszłości – mówi   Jahmy Hindman, Senior Vice President & Chief Technology Officer w John Deere.

Rozwiązanie SATCOM firmy John Deere będzie wykorzystywać konstelację satelitów Starlink od SpaceX, aby zapewnić dostęp do internetu. Żeby aktywować to rozwiązanie i połączyć maszynę z John Deere Operations Center, dealerzy John Deere zainstalują wzmocniony terminal Starlink w kompatybilnych maszynach wraz z modemem JDLink 4G LTE.

Dostęp w gospodarstwie do zasięgu GPS i GSM wcale nie jest oczywisty. A przecież to dzięki tym technologiom rolnicy mogą m.in. starannie operować maszynami, żeby maksymalnie ograniczać omijaki i zakładki. Na nowoczesne, wydajne rolnictwo precyzyjne składa się szereg zaawansowanych technologii, które naszym zdaniem powinny być w zasięgu ręki każdego profesjonalisty – zauważa Bartosz Białas z John Deere Polska.

Rozwiązanie SATCOM będzie początkowo dostępne w ograniczonym zakresie w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii, począwszy od drugiej połowy 2024 roku.

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok

Jesteś zainteresowany maszyną rolniczą?

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.